MASOOVIA ja ALAM-SILEESIA KUNINGLIKUD LINNAD

Aeg:  11.-16. aprill 2023

Grupp: Rein Meijel

Transport: buss

 

1.päev

Väljasõit Tallinnast kokkulepitud kohast kell 6.00. (Täpsustatakse grupiorganisaatoriga.) Bussisõit Tallinn – Pärnu – Ikla. Kohvipaus Iklas. Bussisõit läbi Läti ja Leedu. Hiline lõunapaus Leedus. Õhtuks saabumine Varssavisse ja ööbimine hotellis kesklinna piirkonnas.

2. päev

Hommikusöök hotellis. Żelazowa Wola küla asub 45 km kaugusel Varssavist ja on tuntud eelkõige selle poolest, et siis sündis helilooja Frédéric Chopin. Soovi korral külastame helilooja sünnimajas asuvat muuseumi. Voogavad Masoovia maastikud, kaunid jõed ja metsatukad. Gniezno 14. sajandil ehitatud katedraal, kus hoitakse Poola kaitsepühaku Wojciechi reliikviat. Aastast  1025. kuni 14. sajandini oli Gniezno katedraal Poola kuningate kroonimise paigaks. Siin asuvad ka unikaalsed pronksist väravad 12. sajandist. Sümpaatse vanalinna südameks on turuväljak, mida ääristavad vanad kaupmeeste majad. Soovi korral kohaliku muuseumi külastus. Biskupini vabaõhumuuseum on üks Poola tähtsamaid rahvuslikke ajaloomälestisi. Biskupini järve soisel poolsaarel asub ca 2500 aastat, tagasi rajatud asula.  Poznan (saksa Posen) on linn Lääne-Poolas. See on Suur-Poola ajalooline keskus ja üks vanemaid linnu Poolas, kust pärineb ka Poola esimene kuningadünastia Piastid. Polaanide  vürst Mieszko I rajas ühe oma linnustest Poznanisse  ja tõi siia ka Poola pealinna. Poznan oli Poola pealinn aastani 1039, mil selle vallutas ja rüüstas Böömi hertsog Břetislav ja pärast seda koliti pealinn Krakowisse. Õhtune tutvumine Poznani linnasüdame ja vanalinnaga. Ööbimine Poznanis.

3. päev

Hommikusöök hotellis. Hommikupoolikul jätkub tutvumine Poznaniga ja lõuna paiku alustame sõitu Wroclawisse. Wrocław (saksa Breslau) on linn Poolas, Alam-Sileesia vojevoodkonna keskus. See on Sileesia ajalooline pealinn. Asub Odra jõe ääres, aga läbi linna voolab ühtekokku viis suuremat jõge. Wrocławis ligi 220 silda. Wrocławit on esmakordselt kirjalikult mainitud aastal 1000. 10. sajandil kuulus Wrocław Piastide dünastiale. Piastide linnus asus esialgu kunagisel Toomsaarel (Ostrów Tumski). Hiljem laienes linn Odra vasakule kaldale, kus asub keskaegne vanalinn. Tutvumine vanalinnaga ja vaba aeg. Ööbimine hotellis Wroclawis.

4. päev

Hommikusöök hotellis.  Tutvumine Wroclawiga: Tumski Ostrov, raekoda kellamänguga, Odra jõe kaldapealsed. Varasel pärastlõunal alustame sõitu Lodzi . Ööbimine Lodzis või lähistel.

5. päev

Hommikusöök hotellis. Tutvumine Lodzi ajaloolise linnasüdamega. Łódź on Varssavi järel Poola suuruselt teine linn. Lõuna paiku algab sõit Suwalkisse. Ööbimine Poolas Suwalkis.

6. päev

Hommikusöök hotellis. Pärast hommikusööki jätkub tagasisõit Eestisse. Lõunapaus teel. Saabumine Tallinnasse hilisõhtul. Reis lõpeb lähtekohas.

 

                                             H I N D :  495,00 EUR

Hinnas sisaldub:

          kõigi mugavustega buss

          majutus hotellides *** koos hommikusöögiga (5 ööd)

          eestikeelsed ekskursioonid

          giid-reisijuhi teenus

          teemaksud Leedus ja Poolas

          kogu reisiks vajaminev kütus

Lisatasu eest:

          muuseumikülastused ja külastustasud (kokku ca 55 eur)

          lõuna ja/või õhtusöögid

          tervise ja/või reisikindlustus


NB!

Reis on viisavaba Eesti Vabariigi kodanikele.

Vajalik kehtiv pass või ID-kaart.

Vajalik osavõtjate nimekiri.

Reisi korraldaja ei vastuta  muuseumipiletite kallinemise eest.