PUŠKINI MÄED - VELIKIJE LUKI, SMOLENSK

Venemaa

 

17. – 20. aprill 2019 

 

1.päev

Väljasõit Tallinnast kokku lepitud kohast. (Täpsustatakse grupiorganisaatoriga). Algab sõit Luhamaa piiripunkti. Kerge kohvipaus Tartus. Piiriületus ja sõit Pihkvamaale Puškini mägedesse. Ekskursiooniprogramm Puškini mägede ajaloo- ja looduspargis: tutvumine paikadega, mis on hingestanud  suurluuletaja Aleksandr Puškini loomingut.  Mihhailovskoje - kauni looduse keskel asuv Puškinite perekonna maamõis, kus poeet kirjutas draama "Boris Godunov" ja peatükke "Jevgeni Oneginist". Trigorskoje - kirjaniku sõbra Ossipov-Wulfi häärber, kus luuletaja kohtus oma südamedaami Anna Kerniga. Kaunid maastikud ja 19. sajandi Vene maa-aadli eluolu. Svjatogorski klooster ja poeedi viimne puhkepaik. Ööbimine Puškini mägedes hotellis või puhkemajades.

 

2. päev

Hommikusöök. Pärast hommikusööki lahkume Puškini mägedest ja jätkame teekonda Velikije Lukisse. Linna on esimest korda mainitus  1166. aastal (Luki Lovati jõel). 13. sajandi algul rajati kindlus. Velikije Luki nime kannab linn 1406. aastast.  Vene riigi koosseisu kuulub alates 1478. aastast pärast piirkonna allutamist Moskva poolt. Liivi sõja päevil paiknes siin Ivan IV peakorter. 1611. aastal purustati linn täielikult; see taastati 1619. aastal. 2. maailmasõja ajal 1941–1942 peeti linna lähistel ägedaid lahinguid. Tutvumine linnasüdamega ja lõunapaus omal käel. Pärastlõunal jätkub sõit Smolenskisse. Linna saabumisel esmatutvus Smolenskiga. Ööbimine Smolenskis hotellis.

3. päev

Hommikusöök hotellis. Pärast hommikusööki tutvumine Smolenski vaatamisväärsustega. Smolensk on üks vanemaid linnu Venemaal. Esmakordselt mainitakse seda 862. aastal. Linn oli krivitšite hõimu keskus. 882. aastast oli Smolensk ja Smolenskimaa Kiievi-Venemaa koosseisus. Smolenski vürstiriik oli keskajal üks mõjukamaid Ida-Euroopas ja pikka aega kontrolliti siit Kiievi-Vene valitsejaid.  Hilisematel sajanditel olnud paljude sõdade tallermaa ning linn on käinud käest kätte. Aastail 1404–1514 oli linn Leedu, Vene ja Žemaitija suurvürstiriigi koosseisus. Ligi 6,5 km pikkune Smolenski kaitsemüür ja tornid, vanad kirikud, mis ehitati juba 12. sajandil, ajalooline linnasüda.  

Pärastlõunal sõit Pihkvasse. Ööbimine hotellis Pihkvas.

4. päev

Hommikusöök. Lühitutvus Pihkva kremliga ja vaba aeg Pihkvas. Tagasisõit Eestisse. Saabumine Tallinnasse hilisõhtul.

 

                H I N D :   240,00  +  65,00 (Vene viisa koos tervisekidlustusega)

 

Hinna sees:   bussisõit kogu reisi ajal, reisjuht – giid  Ervin Org, majutused koos
                     hommikusöökidega, käimistemplid, orgtöö

 

Lisainfo

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.

Kulu pääsmetele orienteeruvalt 1950 rubla.

Muuseumipiletite hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Soodushinnaga pileti ostmiseks vajalik kehtiv soodustust tõendav dokument (õpilas- ja  üliõpilaspilet)!

Seenioridele soodustusi ei ole!


* Passid palume toimetada koos fotoga meie kontorisse hiljemalt 30 päeva enne reisi algust.
* Soovitame vahetada minimaalseks kulurahaks umbes 3000 RBL. NB! 1 euro = ~ 65 rubla. Rubla kurss euro suhtes on väga kõikuv. NB! Muuseumipiletite arvestus ikka eraldi!

* Pass peab olema kehtiv vähemalt 6 kuud pärast reisi lõppu.

* Viisa vormistamiseks vajalik 1 värviline dokumendifoto (3,5*4,5). Foto ja pass edastada grupi organisaatorile kuu aega enne reisi algust. Passis peab olema vähemalt 3 vaba lehte viisa kleepimise jaoks, foto peab olema matt ja valgel foonil. Viisa vormistamiseks palume meile teada anda: sünnikoht, isanimi, neiupõlve nimi, kodune aadress ja telefon, töökoht, amet, töökoha aadress ja telefoninumber, amet või tegevusala. Samuti küsitakse, kas on sugulasi Venemaal ning nende nimesid (ees-, isa- ja perekonnanimi, sünniaeg ja elukoha aadress).

 

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.

 

 

MEELDEJÄÄVAT REISI!

 

TASUMINE:       150,00  € - 15.10.2018,   155,00 €  - 15.02.2019